Ducati 748
Ducati 748 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 98 KMprzy 1100 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 75 Nm / 7.65 kg-m /55.3 ft-lb przy 8700 obr./min. Masa: 202kg.
Lata produkcji
1999
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
98 KMprzy 1100 obr./min
Moment obrotowy
75 Nm / 7.65 kg-m /55.3 ft-lb przy 8700 obr./min
Masa
202kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 748 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1999 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 88 x 61.5 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber I.A.W. CPU 1.6M |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 98 KMprzy 1100 obr./min |
| Moment obrotowy | 75 Nm / 7.65 kg-m /55.3 ft-lb przy 8700 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, multi-plate, hydrauliczna control |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, 520 VL4 - 5/8" x 1/4" |
Podwozie
| Rama | Trestle type constructed of "ALS 450" steel alloy |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Inverted type, 43 mm diameter stanchions, Showa GD051, w pełni regulowane |
| Zawieszenie tylne | Progressive linkage with regulowane Amortyzator centralny, Sachs |
| Hamulce przednie | 2 x 320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/60 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1410 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790 mm |
| Masa | 202kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 248.7 km/h / 154.3 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Semi-Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Pojemność oleju | 3.5 L / 3.7 US qt / 3.1 Imp qt |
| Spark Plug | Champion RA 59GC |
| Akumulator | 12V 16Ah |
| Max Power Rear Tyre | 90.8 KM przy 10900 obr./min |
| Primary Drive Ratio | 2:1 (31/62) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.400 / 4th 1.182 / 5th 1.043 / 6th 0.958:1 |
| Final Drive Ratio | 2.71:1 (14/38) |
| Prześwit | 150 mm. |
| Handlebar Height | 850 mm. |
| Consumption Average | 5.8 L/100 km / 17.3 km/l / 40.7 US mpg / 48.9 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 13.3 m /43.6 ft |
| Braking 00 km/h - 0 | 37.7 m / 123.7 ft |
| Standing¼Mile | 11.2 sec / 195.2 km/h / 121.3 mph |
| Prędkość maksymalna | 248.7 km/h / 154.3 mph |