Ducati 749S
Ducati 749S to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 110 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 78.8 Nm / 8.0 kgf-m / 58.1 ft-lb przy 8500 obr./min. Masa: 199 kg.
Lata produkcji
2003
Moc maksymalna
110 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
78.8 Nm / 8.0 kgf-m / 58.1 ft-lb przy 8500 obr./min
Masa
199 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 749S |
|---|---|
| Rok produkcji | 2003 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Średnica x skok | 90 x 58.8 mm |
| Stopień sprężania | 12.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Marelli Elektroniczny wtrysk paliwa, 54 mm throttle body |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 110 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 78.8 Nm / 8.0 kgf-m / 58.1 ft-lb przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry Wielotarczowe with hydrauliczna control |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular ALS450 Rama kratownicowa stalowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa 43mm fully-regulowane upside-down fork with Ti, N |
| Zawieszenie tylne | Progressive linkage with fully-regulowane Showa Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | 2 x 320mm Tarcza, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1420 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 199 kg |
| Zbiornik paliwa | 15.5 L / 15.5 L / 3.4 Imp gal |
| Prędkość maks. | 250 km/h / 155 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single steel muffler with catalytic converter |
| Spark Plug | Champion, RA6HC, NGK CR9VX |
| Primary Drive Ratio | 1.84:1 (32/59) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.400 / 4th 1.182 / 5th 1.043 / 6th 0.958:1 |
| Final Drive Ratio | 2.78:1 (14/39) |
| Front Wheel | New Y-shaped 5 spoke design light alloy, 3.50 x 17 |
| Rear Wheel | New Y-shaped 5 spoke design light alloy, 5.50 x 17 |
| Reserve | 3.0 L / 3.0 L / 0.7 Imp gal |
| Consumption Average | 5.6 L/100 km / 18 km/l / 42.3 US mpg / 50.8 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 12.0 m / 39.4 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 37.5 m / 123.0 ft |
| Standing¼Mile | 11.2 sec / 203 km/h / 126 mph |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h / 155 mph |
| Instrumentation | Speedometer, rev counter, high beam indicator, turn signals, oil pressure warning light, low fuel warning light, neutral light, water temperature, Immobilizer |