Ducati 750 Sport
Ducati 750 Sport to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, 2 valves per cylinder, bevel napędzany zębatkami. Moc maksymalna wynosi 62 KM przy 8200 obr./min. Masa: 182 kg.
Lata produkcji
1972-73
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
62 KM przy 8200 obr./min
Masa
182 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, 2 valves per cylinder, bevel napędzany zębatkami
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 750 Sport |
|---|---|
| Rok produkcji | 1972-73 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, 2 valves per cylinder, bevel napędzany zębatkami |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 80 x 74.4 mm |
| Stopień sprężania | 9.3:1 |
| Układ zasilania | 2 x Dell'Orto PHF 32A Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Points and coil |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 62 KM przy 8200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin downtube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 38 mm Marzocchi fork |
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys, Marzocchi 305 mm, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | Single 275 mm Tarcza, Lockheed caliper |
| Hamulce tylne | 200 mm Bęben |
| Opona przednia | 3.25 - 19 |
| Opona tylna | 3.50 - 18 or 4.10 - 18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1530 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 182 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 210 km/h / 131 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Marelli CW 260T, Lodge 3HN |
|---|---|
| Akumulator | Yuasa 12N-12A-4A-12V |
| Primary Drive Ratio | 2.448:1 (29/71) |
| Gear Ratios | 1st 2.237 / 2nd 1.562 / 3rd 1.203 / 4th 1.000 / 5th 0.887:1 |
| Final Drive Ratio | 2.250:1 (16/36) |
| Prędkość maksymalna | 210 km/h / 131 mph |
| Kolory | Black frame, yellow and black |