Ducati 750 Sport
Ducati 750 Sport to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 72 KM przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 70 Nm / 7.1 kgf-m / 51.6 ft-lb przy 6500 obr./min. Masa: 191 kg.
Lata produkcji
1987
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
72 KM przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
70 Nm / 7.1 kgf-m / 51.6 ft-lb przy 6500 obr./min
Masa
191 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 750 Sport |
|---|---|
| Rok produkcji | 1987 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 88 x 61.5 mm |
| Stopień sprężania | 10:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Weber 44DCNF 113 |
| Układ zapłonowy | Kokusanelectronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 72 KM przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 70 Nm / 7.1 kgf-m / 51.6 ft-lb przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Suche, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 40 mm, Marzocchi, M1BB Widelec teleskopowy |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Marzocchi, PBS1R Amortyzator centralny, cantilever Wahacz |
| Hamulce przednie | 2 x 280mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 270 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 130/60-16 |
| Opona tylna | 160/60-16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1450 mm |
|---|---|
| Masa | 191 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 210 km/h / 130mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | Champion RA6YC |
|---|---|
| Akumulator | Yuasa 12V 14Ah |
| Primary Drive Ratio | 1.972:1 (36/71) |
| Gear Ratios | 1st 2.500 / 2nd 1.714 / 3rd 1.333 / 4th 1.074 / 5th 0.966:1 |
| Final Drive Ratio | 2.533:1 (15/38) |
| Consumption Average | 6.2 L/100 km / 16.2 km/l / 38 US mpg / 46 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 14.4 m / 47.2 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 39.2 m / 128.7 ft |
| Standing ¼ Mile | 12.4 sec / 169.0 km/h / 105 mph |
| Prędkość maksymalna | 210 km/h / 130mph |
| Kolory | Red frame, red and blue, red and silver, Black frame, black and silver |
| Road Test | Motorrad 1988Motosprint 1989 |