Ducati 750SS
Ducati 750SS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, 2 valves per cylinder, bevel napędzany zębatkami. Moc maksymalna wynosi 70 KM przy 9000 obr./min. Masa: 180 kg.
Lata produkcji
1973-74
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
70 KM przy 9000 obr./min
Masa
180 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, 2 valves per cylinder, bevel napędzany zębatkami
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 750SS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1973-74 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, 2 valves per cylinder, bevel napędzany zębatkami |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 80 x 74.4 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ zasilania | 2 x Dell'Orto PHM 40A Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Points and coil |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 70 KM przy 9000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa, twin downtube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 38 mm Marzocchi Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys, Marzocchi 305 mm, 3-way regulowane |
| Hamulce przednie | Twin275 mm Tarcza, Scarab caliper |
| Hamulce tylne | Single 230 mm Tarcza, Lockheed caliper |
| Opona przednia | 3.50 - 18C7 Metzeler Racing |
| Opona tylna | 3.50 - 18 C7 Metzeler Racing |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1500 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 760 mm |
| Masa | 180 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 230 km/h / 143 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion L82Y, Lodge RL51 |
|---|---|
| Akumulator | Yuasa 12N-12A-4A-12V |
| MaxTorque | 71.6 Nm / 7.3 kgf-m / 52.8 ft-lb przy 5500 obr./min |
| Primary Drive Ratio | 2.187:1 (32/70) |
| Gear Ratios | 1st 2.237 / 2nd 1.562 / 3rd 1.203 / 4th 1.000 / 5th 0.887:1 |
| Final Drive Ratio | 2.500:1 (16/40) |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h / 143 mph |
| Kolory | Blue/green frame, silver |