Ducati 851SP2
Ducati 851SP2 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 888 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 116 KM przy 10500 obr./min (at rear wheel: 109 KM przy 10500 obr./min. Masa: 207 kg.
Lata produkcji
1990
Pojemność
888 ccm
Moc maksymalna
116 KM przy 10500 obr./min (at rear wheel: 109 KM przy 10500 obr./min
Masa
207 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 851SP2 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1990 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 888 ccm |
| Średnica x skok | 92 x 64 mm |
| Stopień sprężania | 10.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber I.A.W. CPU P7 Elektroniczny wtrysk paliwa. 2 x 50mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Inductive magnetically triggered |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 116 KM przy 10500 obr./min (at rear wheel: 109 KM przy 10500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, Wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 42 mmÖhlins, FG 9050upside-down fork with tłumienie odbicia tłumienie kompresji damping regulowane |
| Zawieszenie tylne | Öhlins DU 8070 single shock with napięcie wstępne and damping adjust |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarcza, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 x 17 |
| Opona tylna | 180/55 x 17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1430 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 760 mm |
| Masa | 207 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 L/ 20.1 L / 4.4 Imp gal |
| Prędkość maks. | 250 km/h / 155 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion A59GC |
|---|---|
| Akumulator | 12V 16Ah |
| MaxTorque | 80.4 Nm / 8.2 kgf-m / 59.3 ft-lb przy 8250 obr./min |
| Primary Drive Ratio | 2:1 (31/62) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.400 / 4th 1.182 / 5th 1.043 / 6th 0.958:1 |
| Final Drive Ratio | 2.466:1 (15/37) |
| Consumption Average | 5.6 L/100 km / 17.7 km/l/ 41.6 US mpg / 50.0 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 10.8 sec / 204.5 km/h / 127.1 mph |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h / 155 mph |
| Kolory | White frame, red |