Ducati 888 Strada
Ducati 888 Strada to motocykl drogowy o pojemności skokowej 888 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° L-Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 100 KM przy 9000 obr./min (at rear wheel: 95.4 KM przy 8900 obr./min). Masa: 202kg.
Lata produkcji
1993
Pojemność
888 ccm
Moc maksymalna
100 KM przy 9000 obr./min (at rear wheel: 95.4 KM przy 8900 obr./min)
Masa
202kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° L-Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 888 Strada |
|---|---|
| Rok produkcji | 1993 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° L-Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 888 ccm |
| Średnica x skok | 94 x 64 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber I.A.W. CPU P7 Elektroniczny wtrysk paliwa. 2 x 50mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Inductive magnetically triggered |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 100 KM przy 9000 obr./min (at rear wheel: 95.4 KM przy 8900 obr./min) |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Suche, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41 mm Showa GD061upside-down fork with tłumienie odbicia tłumienie kompresji damping regulowane |
| Zawieszenie tylne | Öhlins DU 8071 single shock with napięcie wstępne and damping adjust |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarcza, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 x 17 |
| Opona tylna | 180/55 x 17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1430 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 760 mm |
| Masa | 202kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L / 4.2 Imp gal |
| Prędkość maks. | 246 km/h / 153 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion A59GC |
|---|---|
| Akumulator | 12V 16Ah |
| MaxTorque | 78.5 Nm / 8.0 kgf-m / 57.9 ft-lb przy 7000 obr./min |
| Primary Drive Ratio | 2:1 (31/62) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.400 / 4th 1.182 / 5th 1.043 / 6th 0.958:1 |
| Final Drive Ratio | 2.4:1 (15/36) |
| Consumption Average | 5.4 L/100 km / 18.6 km/l/ 43.7 US mpg / 52.5 Imp mpg |
| Braking: 60 km/h - 0 | 12.8 m / 42.0 ft |
| Braking: 100 km/h - 0 | 36.4 m / 119 ft |
| Standing¼Mile | 10.9 sec / 204 km/h / 127 mph |
| Prędkość maksymalna | 246 km/h / 153 mph |
| Kolory | Red |
| Road Test | Moto Sprint 1993Moto Sprint Group Test 1993 |