Ducati 888SPS
Ducati 888SPS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 888 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° L-Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 120 KM przy 10500 obr./min. Masa: 185kg.
Pojemność
888 ccm
Moc maksymalna
120 KM przy 10500 obr./min
Masa
185kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° L-Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 888SPS |
|---|
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° L-Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zaworów na cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 888 ccm |
| Średnica x skok | 94 x 64 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber I.A.W. CPU P7 Elektroniczny wtrysk paliwa. 2 x 50mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Inductive magnetically triggered |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 120 KM przy 10500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Suche, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 42 mmÖhlins, GD061upside-down fork with tłumienie odbicia tłumienie kompresji damping regulowane |
| Zawieszenie tylne | Öhlins DU 8071 single shock with napięcie wstępne and damping adjust |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarcza, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 x 17 |
| Opona tylna | 180/55 x 17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1430 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 760 mm |
| Masa | 185kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L |
| Prędkość maks. | 260 km/h / 162 mph |
Pozostałe dane
| Production | 100 units |
|---|---|
| Spark Plugs | Champion A59GC |
| Akumulator | 12V 16Ah |
| MaxTorque | 86.82 Nm / 64 ft-lb przy 7250 obr./min |
| Primary Drive Ratio | 2:1 (31/62) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.350 / 4th 1.091 / 5th 0.958 / 6th 0.857:1 |
| Final Drive Ratio | 2.466:1 (15/37) |
| Standing¼Mile | 11.2 sec / 198.6 km/h / 123.4 mph |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h / 162 mph |
| Road Test | Motosprint 1992 |