Ducati 900SS
Ducati 900SS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 904 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 80 KM przy 7500 obr./min (at rear tyre: 78.2 KM przy 7700 obr./min ). Maksymalny moment obrotowy: 77.2 Nm / 7.9 kgf-m / 57 ft-lb przy 6500 obr./min. Masa: 197 kg.
Lata produkcji
2000
Pojemność
904 ccm
Moc maksymalna
80 KM przy 7500 obr./min (at rear tyre: 78.2 KM przy 7700 obr./min )
Moment obrotowy
77.2 Nm / 7.9 kgf-m / 57 ft-lb przy 6500 obr./min
Masa
197 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 900SS |
|---|---|
| Rok produkcji | 2000 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 valve per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 904 ccm |
| Średnica x skok | 92 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 9.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Marelli CPU 1.5 |
| Układ zapłonowy | Marelli electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 80 KM przy 7500 obr./min (at rear tyre: 78.2 KM przy 7700 obr./min ) |
| Moment obrotowy | 77.2 Nm / 7.9 kgf-m / 57 ft-lb przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | hydrauliczna dry clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Chrome Moly steel trestle |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Showa GD 131 upside-down forks, napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia regulowane |
| Zawieszenie tylne | Showa GD 132 progressive linkage Amortyzator centralny, napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 170/60 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1395 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm. |
| Masa | 197 kg |
| Zbiornik paliwa | 16 L/ 15.9 L / 3.5 Imp gal |
| Prędkość maks. | 230.8 km/h / 143.4 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion RA6HC |
|---|---|
| Akumulator | 12V 16Ah |
| Primary Drive Ratio | 1.84:1 (32/59) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.764 / 3rd 1.350 / 4th 1.091 / 5th 0.958 / 6th 0.857:1 |
| Final Drive Ratio | 2.666:1 (14/40) |
| FrontWheel Travel | 120 mm |
| RearWheel Travel | 136 mm |
| Fuel Reserve | 4L / 4.2 L / 0.9 Imp gal |
| Consumption Average | 5.5 L/100km / 18.3 km/l / 43.0 US mpg / 51.7 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 12.9 m /42.3 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 37.8 m / 124.0 ft |
| Standing¼Mile | 11.4 sec / 192.0 km/h / 119 mph |
| Prędkość maksymalna | 230.8 km/h / 143.4 mph |