Ducati 906 Paso
Ducati 906 Paso to motocykl drogowy o pojemności skokowej 904 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 zawory na cylinder, Pasek zębaty driven. Moc maksymalna wynosi 88 KM przy 8000 obr./min (at rear tyre: 77.2 KM przy 6500 obr./min). Maksymalny moment obrotowy: 85 Nm / 8.7 kgf-m / 62.7 ft-lb przy 5000 obr./min. Masa: 222 kg.
Lata produkcji
1989
Pojemność
904 ccm
Moc maksymalna
88 KM przy 8000 obr./min (at rear tyre: 77.2 KM przy 6500 obr./min)
Moment obrotowy
85 Nm / 8.7 kgf-m / 62.7 ft-lb przy 5000 obr./min
Masa
222 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 zawory na cylinder, Pasek zębaty driven
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 906 Paso |
|---|---|
| Rok produkcji | 1989 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 zawory na cylinder, Pasek zębaty driven |
|---|---|
| Pojemność | 904 ccm |
| Średnica x skok | 92 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 9.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 2x 44mm Weber 44 DCNF 116 Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Marelli Digiplex variable advance |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 88 KM przy 8000 obr./min (at rear tyre: 77.2 KM przy 6500 obr./min) |
| Moment obrotowy | 85 Nm / 8.7 kgf-m / 62.7 ft-lb przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Suche, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 42 mm Marzocchi M1R oil-dynamic fork provided with external adjusting system of the extension brake |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swinging fork with oil-dynamic regulowane mono shock, Marzocchi Duoshock |
| Hamulce przednie | 2 x 280 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 270 mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 130/60-16 |
| Opona tylna | 160/60-16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1450 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 222 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 22.0 L / 4.8 Imp gal |
| Prędkość maks. | 213.4 km/h / 132.6 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion RA6YC |
|---|---|
| Akumulator | 12V 19Ah |
| Primary Drive Ratio | 2.000:1 (31/62) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd / 1.764 / 3rd 1.350 / 4th 1.091 / 5th 0.958 / 6th 0.857:1 |
| Final Drive Ratio | 2.666:1 (15/40) or 2.533 (15/38) |
| Consumption Average | 6.0 L/100km / 16.6 km/l / 39 US mpg / 47 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 13.9 m / 45.6 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 39.6 m / 129.9 ft |
| Standing¼Mile | 12.1 sec / 173.3 km/h / 107.7 mph |
| Prędkość maksymalna | 213.4 km/h / 132.6 mph |
| Road Test | Moto.Journal 1989 |