Ducati 916SP
Ducati 916SP to motocykl drogowy o pojemności skokowej 916 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 131 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 99 Nm przy 700 obr./min. Masa: 192 kg.
Lata produkcji
1994-96
Pojemność
916 ccm
Moc maksymalna
131 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
99 Nm przy 700 obr./min
Masa
192 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 916SP |
|---|---|
| Rok produkcji | 1994-96 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 916 ccm |
| Średnica x skok | 94 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 11.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber I.A.W. CPU P8 electronic indirect injection |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny I.A.W |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 131 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 99 Nm przy 700 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Suche, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama kratownicowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm regulowane Showa GD051 widelec odwrócony USD |
| Zawieszenie tylne | Öhlins DU 3420 progressive cantilever linkage with regulowane Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 or 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1410 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790mm |
| Masa | 192 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 269.3 km/h / 167.3 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion RA59GC |
|---|---|
| Engine Oil | Synthetic, 15w-50 |
| Akumulator | 12V 16Ah |
| Primary Drive Ratio | 2:1 (31/62) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.350 / 4th 1.091 / 5th 0.958 / 6th 0.857 |
| Final Drive Ratio | 2.57:1 (14/36) |
| Front Wheel | 3.50 x 17 |
| RearWheel | 5.50 x 17 |
| Reserve | 4 L / 1.1 IS gal / 0.9 Imp gal |
| Braking 60 km/h - 0 | 12.5 m / 41 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 37 m / 121.4 ft |
| Standing¼Mile | 10.4 sec / 219.8 km/h / 136.6 mph |
| Prędkość maksymalna | 269.3 km/h / 167.3 mph |
| Manuals | Ducati 916 |