Ducati 916SPS
Ducati 916SPS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 996 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 123 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 99 Nm przy 700 obr./min. Masa: 190 kg.
Lata produkcji
1998
Pojemność
996 ccm
Moc maksymalna
123 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
99 Nm przy 700 obr./min
Masa
190 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 916SPS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1998 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 996 ccm |
| Średnica x skok | 98 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber I.A.W. CPU P8 electronic indirect injection |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny I.A.W |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 123 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 99 Nm przy 700 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Suche, wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama kratownicowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm regulowane Showa GD051 widelec odwrócony USD |
| Zawieszenie tylne | Öhlins DU 3420 progressive cantilever linkage with regulowane Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 or 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1410 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790mm |
| Masa | 190 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 269.3 km/h / 167.3 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion A55V |
|---|---|
| Engine Oil | Synthetic, 15w-50 |
| Akumulator | 12V 16Ah |
| Primary Drive Ratio | 1.84:1 (32/59) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.350 / 4th 1.091 / 5th 0.958 / 6th 0.857 |
| Final Drive Ratio | 2.57:1 (14/36) |
| Front Wheel | 3.50 x 17 |
| RearWheel | 5.50 x 17 |
| Reserve | 4 L / 1.1 IS gal / 0.9 Imp gal |
| Consumption Average | 5.9 L/100 km / 16.9 km/l / 39.8 US mpg / 47.7 Imp mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 12.9 m / 42.3 ft |
| Braking 100 km/h - 0 | 39.9 m / 131 ft |
| Standing¼Mile | 10.3 sec |
| Prędkość maksymalna | 269.3 km/h / 167.3 mph |
| Road Tests | Motoplus 1997Motosprint 1997Motosprint 916SPS - 916 - 748 1997 |