Ducati 98 / 98N
Ducati 98 / 98N to motocykl drogowy o pojemności skokowej 98 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV, pushrod. Moc maksymalna wynosi 5.5 KM przy 6800 obr./min. Masa: 98: 72 kg / 159 lbs98N: 81 kg.
Lata produkcji
1952-57
Pojemność
98 ccm
Moc maksymalna
5.5 KM przy 6800 obr./min
Masa
98: 72 kg / 159 lbs98N: 81 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV, pushrod
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 98 / 98N |
|---|---|
| Rok produkcji | 1952-57 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, OHV, pushrod |
|---|---|
| Pojemność | 98 ccm |
| Średnica x skok | 49 x 52mm |
| Stopień sprężania | 8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Dell' Orto MA16B Gaźnik |
| Układ zapłonowy | 6V, 25W, Flywheel magneto |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 5.5 KM przy 6800 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 98 / 98N:3Speed, For 1957 the 98N: 4 speed |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Open spine pressed steel frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy. |
| Zawieszenie tylne | nieregulowane twin hydrauliczna shocks, Wahacz |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 2.75 -17 CEAT or Pirelli |
| Opona tylna | 2.75 - 17 CEAT or Pirelli |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1240 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 730 mm |
| Masa | 98: 72 kg / 159 lbs98N: 81 kg |
| Zbiornik paliwa | 10 L / 9.8 L / 2.2 Imp gal |
| Prędkość maks. | 98: 75 km/h / 46.6 mph98N: 80 km/h / 49.7 mph |
Pozostałe dane
| Lubrication System | Miska olejowa sucha |
|---|---|
| Prędkość maksymalna | 98: 75 km/h / 46.6 mph98N: 80 km/h / 49.7 mph |