Ducati 996R
Ducati 996R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 136 KM przy 10200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 105 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 185 kg.
Lata produkcji
2001
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
136 KM przy 10200 obr./min
Moment obrotowy
105 Nm przy 8000 obr./min
Masa
185 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 996R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2001 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 100 x 63, 5 mm |
| Stopień sprężania | 11.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber Marelli CPU 5.9 M, 54 mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 136 KM przy 10200 obr./min |
| Moment obrotowy | 105 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | hydraulicznaally activated dry clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular trestle frame with upper section made of high-strength steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm Öhlins shock, regulowane for tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Öhlinsmono shock, rising rate, regulowane for tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1410mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790mm |
| Masa | 185 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 281.5 km/h / 174.9 mph |
Pozostałe dane
| Production | 500 Units |
|---|---|
| Engine Oil | Synthetic, 15W-50 |
| Spark Plugs | Champion RG4HC |
| Akumulator | 12V, 10AH |
| Primary Drive Ratio | 1.84:1 (32/59) |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.400 / 4th 1.182 / 5th 1.043 / 6th 0.958:1 |
| Final Drive Ratio | 2.4:1 (15/36) |
| Front Wheel | Alloy, 3.50 X 17 in. |
| Rear Wheel | Alloy, 5.50 X 17 in. |
| Consumption Average | 5.9L/100 km / 17 km/l / 40 US mpg / 48 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 10.1 sec |
| Prędkość maksymalna | 281.5 km/h / 174.9 mph |