Ducati 998R
Ducati 998R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 999 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 139 KM przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 105Nmprzy 8000 obr./min. Masa: 183 kg.
Lata produkcji
2002
Pojemność
999 ccm
Moc maksymalna
139 KM przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
105Nmprzy 8000 obr./min
Masa
183 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 998R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2002 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valve per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 999 ccm |
| Średnica x skok | 104 x 58.8 mm |
| Stopień sprężania | 12.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber Marelli CPU 5.9M, 54mm throttle bodies, Elektroniczny wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Digital CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 139 KM przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 105Nmprzy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry Wielotarczowe with hydrauliczna control |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kratownicowa stalowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Öhlins, Widelec odwrócony USD fork with 43 mm of condition pipe diameter, Ti, N coating |
| Zawieszenie tylne | A arm rocker with progressively working Öhlins central shock strut |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1410mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790mm |
| Masa | 183 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 17.0 L / 3.7 Imp gal |
| Prędkość maks. | 280km/h/ 174 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plugs | Champion RG4HC |
|---|---|
| Układ wydechowy | 2 aluminiowa mufflers by Termignoni |
| Akumulator | 12V 10Ah |
| Primary Drive Ratio | 1.84:1 (32/59), straight cut gears |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.400 / 4th 1.182/ 5th 1.043 / 6th 0.958:1 |
| Final Drive Ratio | 2.40:11(5/36) |
| Consumption Average | 5.8 L/100 km / 17.1 km/l / 40.2 US mpg / 48.3 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 10.3sec |
| Prędkość maksymalna | 280km/h/ 174 mph |