Ducati 999
Ducati 999 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn. Moc maksymalna wynosi 140 KM przy 9750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 108.9 Nm / 11.1 kgf-m / 80.3 ft-lb przy 8000rpm. Masa: 186 kg.
Lata produkcji
2006
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
140 KM przy 9750 obr./min
Moment obrotowy
108.9 Nm / 11.1 kgf-m / 80.3 ft-lb przy 8000rpm
Masa
186 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Ducati 999 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2006 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90° “L” Dwucylindrowy, DOHC, desmodromic 4 valves per cylinder, Pasek zębatyn |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 100 x 63.5 mm |
| Stopień sprężania | 11.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber Marelli Elektroniczny wtrysk paliwa, 54 mm throttle body |
| Układ zapłonowy | Marelli electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 140 KM przy 9750 obr./min |
| Moment obrotowy | 108.9 Nm / 11.1 kgf-m / 80.3 ft-lb przy 8000rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry Wielotarczowe with hydrauliczna control |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubular Rama kratownicowa stalowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa 43mm upside-down w pełni regulowane fork with Ti, N surface treatment |
| Zawieszenie tylne | Progressive linkage with w pełni regulowane Showa Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 245mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1420mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 186 kg |
| Zbiornik paliwa | 15.5 L / 3.4 Imp gal |
| Prędkość maks. | 260 km/h / 162 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Układ wydechowy | Single steel muffler with catalytic converter |
| Spark Plugs | Champion RG4HC |
| Akumulator | 12V 10Ah |
| Primary Drive Ratio | Straight cut gears, 1.84:1 |
| Gear Ratios | 1st 2.466 / 2nd 1.765 / 3rd 1.400 / 4th 1.182 / 5th 1.043 / 6th 0.958:1 |
| Final Drive Ratio | 2.400:1 (15/36) |
| Front Wheel | Y-shaped 5-spoke light alloy 3.50 x 17 |
| Rear Wheel | Y-shaped 5-spoke light alloy 5.50 x 17 |
| Consumption Average | 5.56 L/100 km / 18 km/l / 42.3 US mpg / 50.8 Imp mpg |
| Standing¼Mile | 11.0 sec |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h / 162 mph |