Gilera Nexus 500
Gilera Nexus 500 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 460 ccm. Jednostka napędowa: Chłodzenie cieczą, Czterosuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 40.1 KM /29.3k, W przy 7500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 43Nm przy 5500rpm.
Lata produkcji
2007-
Pojemność
460 ccm
Moc maksymalna
40.1 KM /29.3k, W przy 7500 obr./min
Moment obrotowy
43Nm przy 5500rpm
Typ silnika
Chłodzenie cieczą, Czterosuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Gilera Nexus 500 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2007- |
Silnik
| Typ silnika | Chłodzenie cieczą, Czterosuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 460 ccm |
| Średnica x skok | 92 x 69 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Magneti Marelli IAV Electronic injection |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny inductive Tarczaharge |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 40.1 KM /29.3k, W przy 7500 obr./min |
| Moment obrotowy | 43Nm przy 5500rpm |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | “Twist and Go” |
|---|---|
| Napęd końcowy | Pasek zębaty |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 41mm Kayaba telehydrauliczna fork |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Progressive POWER DRIVE, Kayaba gas shock absorber with napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | 2x 260mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 240mm Tarczas 2 piston calipers |
| Opona przednia | 120/70-15 |
| Opona tylna | 160/60-14 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1515 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 765 mm |
| Zbiornik paliwa | 15 L |
| Prędkość maks. | 160.6 km/h |
Pozostałe dane
| Wet-Weight | 216.0 kg |
|---|---|
| Consumption Average | 17.8 km/lit |
| Standing¼Mile | 15.1 sec |
| Prędkość maksymalna | 160.6 km/h |