Honda CB 1000 Custom
Honda CB 1000 Custom to motocykl drogowy o pojemności skokowej 973 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 2 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 89 KM przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 82.3 Nm przy 6500 obr./min.
Lata produkcji
1983
Pojemność
973 ccm
Moc maksymalna
89 KM przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
82.3 Nm przy 6500 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 2 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 1000 Custom |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 2 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 973 ccm |
| Średnica x skok | 67 x 69mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x 32mm Keihin CV Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Transistorized, 2 magnetic triggers |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 89 KM przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 82.3 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | air/coil spring Widelec teleskopowy 160mm wheel travel. |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | swing arm, twin air/coil spring shocks, 99mm wheel travel |
| Hamulce przednie | 2x 274mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 296mm Tarcza |
| Opona przednia | 110/90-18 |
| Opona tylna | 140/90-16 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 810 mm |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 16.7 L |
| Prędkość maks. | 196 km/h / 122 mph |
Pozostałe dane
| Wet-Weight | 276 kg |
|---|---|
| Consumption average | 47 mpg |
| Standing¼Mile | 12.27 sec / 107.3 mph |
| Prędkość maksymalna | 196 km/h / 122 mph |