Honda CB 1000R
Honda CB 1000R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valve per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 123.4 KM / 92 k, W przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 217 kg.
Lata produkcji
2011
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
123.4 KM / 92 k, W przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
100 Nm przy 8000 obr./min
Masa
217 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valve per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 1000R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2011 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valve per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 56.5 mm |
| Stopień sprężania | 11.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | PGM-F1 Elektroniczny wtrysk paliwa36mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Computer controlled cyfrowy tranzystorowy |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 123.4 KM / 92 k, W przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe with coil springs. |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | #530 O-ring sealed Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Mono-back born coast aluminous |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Inverted HMAS cartridge type Widelec teleskopowys, with stepless reload, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia regulowane |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny with gas charged HMAS damper tłumienie odbicia regulowane |
| Hamulce przednie | 2x 310mm Tarczas 3 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 256mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1445 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 828 mm |
| Masa | 217 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L |
| Prędkość maks. | 228.6 km/h / 142.0 mph |
Pozostałe dane
| Akumulator | 12V/8.6AH |
|---|---|
| Gear Ratio | 1: 2.538 (33/13) / - 2: 1.941 (33/17) / - 3: 1.579 (30/19) / - 4: 1.363 (30/22) / - 5: 1.217 (28/23) / - 6: 1.115 (29/26) |
| Front Wheel | Hollow-section 4-spoke cast aluminiowa |
| Rear Wheel | U-section 4-spoke cast aluminiowa |
| Prześwit | 130 mm |
| Consumption Average | 18.3 km/lit |
| Standing¼Mile | 11.3 sec |
| Prędkość maksymalna | 228.6 km/h / 142.0 mph |