Honda CB 1100R BD
Honda CB 1100R BD to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzecznys, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 120 KM / 87.5 k, W przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 98 Nm / 72.5 ft-lb przy 7500 obr./min. Masa: 235 kg.
Lata produkcji
1983
Moc maksymalna
120 KM / 87.5 k, W przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
98 Nm / 72.5 ft-lb przy 7500 obr./min
Masa
235 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzecznys, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 1100R BD |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzecznys, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Średnica x skok | 70 x 69 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x 33mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 120 KM / 87.5 k, W przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 98 Nm / 72.5 ft-lb przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa Rama podwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | regulowane Widelec teleskopowy hydrauliczna fork |
| Zawieszenie tylne | Swinging arm fork with regulowane Telehydrauliczna shocks absorbers |
| Hamulce przednie | 2x 296mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 296mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-18 |
| Opona tylna | 130/90-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1490 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 795 mm |
| Masa | 235 kg |
| Zbiornik paliwa | 26 L / 6.9 gal |
| Prędkość maks. | 230 km/h / 143 mph |
Pozostałe dane
| Production | 1500 units |
|---|---|
| Max Power Rear Wheel | 106 KM przy 9000 obr./min |
| Standing ¼ Mile | 11.3 sec / 190 km/h |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h / 143 mph |
| Road Test | Motosprint Group Test 1983Bike magazine |