Honda CB 250N Super Dream
Honda CB 250N Super Dream to motocykl drogowy o pojemności skokowej 249 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHC, 3 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 27 KM / 12.4 k, W przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 20 Nm przy 8500 obr./min. Masa: 166 kg.
Lata produkcji
1978-81
Pojemność
249 ccm
Moc maksymalna
27 KM / 12.4 k, W przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
20 Nm przy 8500 obr./min
Masa
166 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHC, 3 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 250N Super Dream |
|---|---|
| Rok produkcji | 1978-81 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, OHC, 3 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 249 ccm |
| Średnica x skok | 62 x 41.4 mm |
| Stopień sprężania | 9.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 29mm Mikuni Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Capacitor Tarczaharger |
| Moc maksymalna | 27 KM / 12.4 k, W przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 20 Nm przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Chian |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys, 115mm wheel travel |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatory with regulowane napięcie wstępne, 65mm wheel travel |
| Hamulce przednie | Single 273mm Tarcza |
| Hamulce tylne | 160 Bęben |
| Opona przednia | 3.60-19 |
| Opona tylna | 4.10-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 166 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 14 L |
| Prędkość maks. | 138 km/h / 85.7 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 20.3 km/lit |
|---|---|
| Standing¼Mile | 17.5 sec / 119 km/h |
| Prędkość maksymalna | 138 km/h / 85.7 mph |
| Road Test | Group Test Which Bike 1979 |