Honda CB 400
Honda CB 400 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 408 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 37 KM / 27.5 KW przy 8500 obr./min. Masa: 185 kg.
Lata produkcji
1977
Pojemność
408 ccm
Moc maksymalna
37 KM / 27.5 KW przy 8500 obr./min
Masa
185 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 400 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1977 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 408 ccm |
| Średnica x skok | 51 х 50 mm |
| Stopień sprężania | 9.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x 20mm Mikuni Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Bateria i cewka |
| Rozrusznik | Elektryczny & Nożny |
| Moc maksymalna | 37 KM / 27.5 KW przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multi-plate |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys napięcie wstępne regulowane |
| Hamulce przednie | Single 267mm Tarcza |
| Hamulce tylne | 160mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00-18 |
| Opona tylna | 3.50-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1355 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 790 mm |
| Masa | 185 kg |
| Zbiornik paliwa | 14 L |
| Prędkość maks. | 165 km/h / 103 mph |
Pozostałe dane
| Max Toque | 24 ft-lb / 32.5 Nm przy 7500 obr./min |
|---|---|
| Instrumentation | Speedometer with trip, Tachometer, Oil lamp, Neutral lamp |
| Prześwit | 150 mm |
| Zużycie paliwa | 49.7 mpg |
| Standing 1/4 | 14.71 sec przy 86.04 mph |
| Acceleration 0-60 | 6.70 sec |
| Prędkość maksymalna | 165 km/h / 103 mph |
| Road Test | Cycle 1977 |