Honda CB 500E
Honda CB 500E to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 58 KM / 42.3 k, W przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 47 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 170 kg.
Lata produkcji
1995-97
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
58 KM / 42.3 k, W przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
47 Nm przy 8000 obr./min
Masa
170 kg
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 500E |
|---|---|
| Rok produkcji | 1995-97 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy, DOHC, 4 valves per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 73 x 59 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 2X 32mm Keihin CV Gaźniks |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 58 KM / 42.3 k, W przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 47 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 37mm Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatory regulowane. |
| Hamulce przednie | Single 296mm Tarcza 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | 160mm Bęben |
| Opona przednia | 110/80-17 |
| Opona tylna | 130/80-17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 775 mm |
|---|---|
| Masa | 170 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L |
| Prędkość maks. | 186.4 km/h / 115.8 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 18.1 km/lit |
|---|---|
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 12.9 m / 40.2 m |
| Standing¼Mile | 13.1 sec / 156.0 km/h |
| Prędkość maksymalna | 186.4 km/h / 115.8 mph |