Honda CB 550FSuper Sport
Honda CB 550FSuper Sport to motocykl drogowy o pojemności skokowej 544 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 50 KM / 36.5 k, W przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 43.1 Nm przy 7400 obr./min. Masa: 206.0 kg.
Lata produkcji
1975-76
Pojemność
544 ccm
Moc maksymalna
50 KM / 36.5 k, W przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
43.1 Nm przy 7400 obr./min
Masa
206.0 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 550FSuper Sport |
|---|---|
| Rok produkcji | 1975-76 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 544 ccm |
| Średnica x skok | 58.5 x 50.6 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x Keihin, 22 mm Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery, with points |
| Rozrusznik | Elektryczny & Nożny |
| Moc maksymalna | 50 KM / 36.5 k, W przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 43.1 Nm przy 7400 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama podwójna kołyskowa tubular steal |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 35mm Widelec teleskopowy hydrauliczna forks |
| Zawieszenie tylne | Dwa amortyzatorys, lateral regulowane napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | Single 270mm Tarcza |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.25-19 |
| Opona tylna | 3.75-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1405 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 805 mm |
| Masa | 206.0 kg |
| Zbiornik paliwa | 14 L |
| Prędkość maks. | 164 km/h / 102 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 41 mpg |
|---|---|
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | - / 44.5 m |
| Standing¼Mile | 14.5 sec / 144.2 km/h |
| Prędkość maksymalna | 164 km/h / 102 mph |
| Road Test | Cycle 1975 |