Honda CB 550SC Nighthawk
Honda CB 550SC Nighthawk to motocykl drogowy o pojemności skokowej 572 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 75 KM / 54 j, W przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 36.5 Nm / 26.9 ft-lb przy 8000 obr./min.
Lata produkcji
1982
Pojemność
572 ccm
Moc maksymalna
75 KM / 54 j, W przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
36.5 Nm / 26.9 ft-lb przy 8000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 550SC Nighthawk |
|---|---|
| Rok produkcji | 1982 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 572 ccm |
| Średnica x skok | 60 x 50.6 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4x 30mm Keihin CV |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 75 KM / 54 j, W przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 36.5 Nm / 26.9 ft-lb przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | hydrauliczna multi-plate wet clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy. 160mm wheel travel. |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swing arm, 104mm wheel travel. |
| Hamulce przednie | Single 320mm Tarcza |
| Hamulce tylne | 160mm Bęben |
| Opona przednia | 100/90 -19 |
| Opona tylna | 130/90 -16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1440 mm |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 12.1 L |
| Prędkość maks. | 186.6 km/h / 116 mph |
Pozostałe dane
| Wet-Weight | 206.8 kg |
|---|---|
| Consumption average | 41 mpg |
| Standing¼Mile | 12.6 sec / 102 mp/h |
| Prędkość maksymalna | 186.6 km/h / 116 mph |