Honda CB 750FourK3
Honda CB 750FourK3 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 736 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 67 KM przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 59.7 Nm przy 7000 obr./min. Masa: 226 kg.
Lata produkcji
1973
Pojemność
736 ccm
Moc maksymalna
67 KM przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
59.7 Nm przy 7000 obr./min
Masa
226 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CB 750FourK3 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1973 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, SOHC, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 736 ccm |
| Średnica x skok | 61 х 63 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4 x 28 mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery, coils |
| Rozrusznik | Elektryczny, Nożny |
| Moc maksymalna | 67 KM przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 59.7 Nm przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa duplex Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys non regulowane. |
| Zawieszenie tylne | Wahacz, Dwa amortyzatorys, napięcie wstępne regulowane. |
| Opona przednia | 3.25-19 |
| Opona tylna | 4.00-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1453 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm. |
| Masa | 226 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L |
| Prędkość maks. | 198 km/h / 123.2 mph |
Pozostałe dane
| Gear Ratios | 1st 13.99 / 2nd 9.54 / 3rd 7.45 / 4th 6.14 / 5th 5.26:1 |
|---|---|
| Front Brake | Single 296 mm Tarcza |
| Rear Brake | 179 mm Bęben |
| Prześwit | 160 mm. |
| Pojemność oleju | 3.3 L / 7 US pints |
| Consumption Average | 6.9 L/100 km / 14.6 km/l / 34.3 US mpg |
| Braking Distance 48 km/h / 30 mph - 0 | 10 m / 32.9 ft |
| Braking Distance 97 km/h / 60 mph - 0 | 41 m / 135.7 ft |
| Standing¼Mile | 13.5 sec / 100.9 mph |
| Prędkość maksymalna | 198 km/h / 123.2 mph |
| Kolory | Flake sunrise orange, Candy bucchus olive, or Maxim brown metallic |