Honda CBR 1000F
Honda CBR 1000F to motocykl sportowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 132 KM / 96.2 k, W przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 104 Nmprzy 8500 obr./min. Masa: 232 kg.
Lata produkcji
1991
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
132 KM / 96.2 k, W przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
104 Nmprzy 8500 obr./min
Masa
232 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CBR 1000F |
|---|---|
| Rok produkcji | 1991 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 77 x 53.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą, |
| Układ zasilania | 4x 38mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 132 KM / 96.2 k, W przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 104 Nmprzy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Single Rama kołyskowa frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy air assisted and ant-dive. |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link Amortyzator centralny. 6-way napięcie wstępne. 3-way tłumienie odbicia damping adjust |
| Hamulce przednie | 2x 296mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 276mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 170/60-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1512 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 780 mm |
| Masa | 232 kg |
| Zbiornik paliwa | 21 L / 5.5 gal |
| Prędkość maks. | 264.2 km/h / 164.1 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 15.6 km/lit |
|---|---|
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.0 m / 35.6 m |
| Standing¼Mile | 10.7 sec / 206 km/h |
| Prędkość maksymalna | 264.2 km/h / 164.1 mph |
| Road Test | Motociclismo 1991 |