Honda CBR 1000RR
Honda CBR 1000RR to motocykl sportowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 126, 172 KM przy 11250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 115 Nm / 11.73 kg-m przy 10000 obr./min. Masa: 202 kg.
Lata produkcji
2006
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
126, 172 KM przy 11250 obr./min
Moment obrotowy
115 Nm / 11.73 kg-m przy 10000 obr./min
Masa
202 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CBR 1000RR |
|---|---|
| Rok produkcji | 2006 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 56.5 mm |
| Stopień sprężania | 12.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | PGM-DSFI Wtrysk paliwa, 4 x 44mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | sterowany komputerowo cyfrowy tranzystorowy with electronic advance |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 126, 172 KM przy 11250 obr./min |
| Moment obrotowy | 115 Nm / 11.73 kg-m przy 10000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm inverted HMAS cartridge fork with spring napięcie wstępne, tłumienie odbicia and tłumienie kompresji damping adjustability; |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link single shock with napięcie wstępne sprężyny, tłumienie odbicia and tłumienie kompresji damping adjustability; |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza 1 piston calliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1407 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 828 mm |
| Masa | 202 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 4.8 gal |
| Prędkość maks. | 277.7 km/h |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, IMR9C-9HES |
| Prześwit | 130 mm |
| Consumption Average | 16.5 km/lit |
| Standing¼Mile | 10.6 sec |
| Prędkość maksymalna | 277.7 km/h |