Honda CBR 1000RR
Honda CBR 1000RR to motocykl sportowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 175.6 KM / 131.0 k, W przy 12000rpm. Maksymalny moment obrotowy: 115 Nm /11.73 kg-mprzy 8500 obr./min. Masa: 205 kg.
Lata produkcji
2008
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
175.6 KM / 131.0 k, W przy 12000rpm
Moment obrotowy
115 Nm /11.73 kg-mprzy 8500 obr./min
Masa
205 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CBR 1000RR |
|---|---|
| Rok produkcji | 2008 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 76 x 55.1 mm |
| Stopień sprężania | 12.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | PGM-DSFI Elektroniczny wtrysk paliwa 46mm Throttle Bore |
| Układ zapłonowy | sterowany komputerowo digital transistorised with electronic advance |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 175.6 KM / 131.0 k, W przy 12000rpm |
| Moment obrotowy | 115 Nm /11.73 kg-mprzy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe ze sprężyną membranową |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | #530 O-ring - sealed Łańcuch |
Podwozie
| Rama | kratownicowa; aluminiowa kompozytowa twin-spar |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm inverted HMAS cartridge-type Widelec teleskopowy fork with stepless napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia adjustment, |
| Zawieszenie tylne | Unit Pro-Link with z amortyzatorem gazowym HMAS damper featuring 10-step napięcie wstępne and stepless tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping adjustment, |
| Hamulce przednie | 2x320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70ZR-17 |
| Opona tylna | 190/50ZR-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1407 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 820 mm |
| Masa | 205 kg |
| Zbiornik paliwa | 17.7 Liters / 17.8 L |
| Prędkość maks. | 286.3 km/h / 177.8 mph |
Pozostałe dane
| Engine Oil | Synthetic, 10W/40 |
|---|---|
| Spark Plug | NGK, IMR9C-9HES |
| Gear Ratio | 1st2.286 (32/14) / 2nd 1.778 (32/18) / 3rd 1.500 (33/22) / 4th 1.333 (32/24) / 5th 1.214 (34/28) / 6th1.138 (33/29) |
| Prześwit | 130 mm |
| Reserve | 4 L |
| Standing¼Mile | 10.2 sec |
| Prędkość maksymalna | 286.3 km/h / 177.8 mph |