Honda CBR 400RR
Honda CBR 400RR to motocykl sportowy o pojemności skokowej 399 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 59 KM / 42.2 k, W przy 12500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 39 Nm / 28.8 ft-lb przy 10000 obr./min. Masa: 163 kg.
Lata produkcji
1987
Pojemność
399 ccm
Moc maksymalna
59 KM / 42.2 k, W przy 12500 obr./min
Moment obrotowy
39 Nm / 28.8 ft-lb przy 10000 obr./min
Masa
163 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CBR 400RR |
|---|---|
| Rok produkcji | 1987 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 399 ccm |
| Średnica x skok | 55 x 42 mm |
| Stopień sprężania | 11.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą; radiator with cooling fan |
| Układ zasilania | 4x 26mm Flat-side CV |
| Układ zapłonowy | Digitalized full transistor ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 59 KM / 42.2 k, W przy 12500 obr./min |
| Moment obrotowy | 39 Nm / 28.8 ft-lb przy 10000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Twin-spar, box-section aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm Showa damper-rod forks with regulowane pre-load |
| Zawieszenie tylne | Showa gas/oil shock with regulowane napięcie wstępne and tłumienie kompresji |
| Hamulce przednie | 2x 275mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/60-17 |
| Opona tylna | 150/60-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1375mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 750 mm |
| Masa | 163 kg |
| Zbiornik paliwa | 15 L / 4.0 gal |
Pozostałe dane
| Valve | Intake valve closes przy 1mm lift / Exhaust valve opens przy 1mm lift |
|---|---|
| Oil Pump Type | Trockoid |
| Pojemność oleju | 3.8 Liters |
| Charging | Triple phase output alternator |
| Spark Plug | NGK CR9EH-9 or ND U27FER-9 |
| Akumulator | 12v (6AH) YTX7A-BS |
| Primary Drive | 2.117 |
| Gear Ratio | 1st 3.307 : 1 (43/13) 2nd 2.352 : 1 (40/17) 3rd 1.875 (30/16) 4th 1.591 (35/22)3 5th 1.435 (33/23) 6th 1.318 (29/22) |
| Font Wheel | 17x3.5 in. |
| Rear Wheel | 17x4.5 in. |
| Prześwit | 125 mm |