Honda CBR 600F3
Honda CBR 600F3 to motocykl sportowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny 30° forward of vertical, DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 105 KM / 76.5 k, W przy 12000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 66 Nm przy 10500 obr./min. Masa: 206 kg.
Lata produkcji
1998
Moc maksymalna
105 KM / 76.5 k, W przy 12000 obr./min
Moment obrotowy
66 Nm przy 10500 obr./min
Masa
206 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny 30° forward of vertical, DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CBR 600F3 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1998 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny 30° forward of vertical, DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Średnica x skok | 65 x 45.2 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 36mm Mikuni BDST constant velocity (CV) Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Transistorized electronic with 3D mapping |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105 KM / 76.5 k, W przy 12000 obr./min |
| Moment obrotowy | 66 Nm przy 10500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate wet, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | o zbliżonych przełożeniach 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, #525 uszczelniony O-ringami; 108 links |
Podwozie
| Rama | Steel twin-spar kratownicowa, Engine stressed member |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41 mm HMAS cartridge fork with napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping adjustability; |
| Zawieszenie tylne | Rectangular Wahacz. Unit Pro-Link HMAS rising rate Amortyzator centralny, napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia regulowane. |
| Hamulce przednie | 2x 296mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 218mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/60ZR-17 Zaciski radialne; 36psi (2.50 kg/cm^2) |
| Opona tylna | 160/60ZR-17 Zaciski radialne; 42 psi (2.90 kg/cm^2) |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1405 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm |
| Masa | 206 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 L / 4.5 gal |
| Prędkość maks. | 250.2 km/h / 155.4 mph |
Pozostałe dane
| Engine Weight | 61.9 kg |
|---|---|
| Intake | Dual-Stage Ram Air system with paper-element air filte |
| Układ wydechowy | 4-2-1 Header with 6.6 L canister muffler |
| Electrical | Triple-phase alternator with battery; |
| Max Power Rear Tyre | 96.3 KM przy 12100 obr./min) |
| Primary Reduction | 1.863 (82/44) |
| Gear Ratio | 1at 2.928 (41/14) 2nd 2.062 (33/16) 3rd 1.647 (28/17) 4th 1.368 (26/19) 5th 1.200 (24/20) 6th 1.086 (25/23) |
| Front Wheel | 3.5x17 in cast aluminiowa; six-spoke |
| Rear Wheels | 5x17 in cast aluminiowa; six-spoke |
| Prześwit | 139.5 mm |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.7 m / 38.0 m |
| Standing¼Mile | 10.9 sec / 198.0 km/h |
| Prędkość maksymalna | 250.2 km/h / 155.4 mph |
| Road Test | Group Test Motosprint 1997 |