Honda CBR 900RR Fireblade(CBR 929RR)
Honda CBR 900RR Fireblade(CBR 929RR) to motocykl sportowy o pojemności skokowej 929 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 152 KM przy 10750rpm. Maksymalny moment obrotowy: 103Nm / 10.5 kg fm / 34 kg.ft przy 9000rpm. Masa: 194kg.
Lata produkcji
2000
Pojemność
929 ccm
Moc maksymalna
152 KM przy 10750rpm
Moment obrotowy
103Nm / 10.5 kg fm / 34 kg.ft przy 9000rpm
Masa
194kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CBR 900RR Fireblade(CBR 929RR) |
|---|---|
| Rok produkcji | 2000 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 valves per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 929 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 54 mm |
| Stopień sprężania | 11.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | PGM-FI fuel-injection with Automatyczna choke |
| Układ zapłonowy | sterowany komputerowo digital, 3D mapping |
| Rozrusznik | Elektroniczny |
| Moc maksymalna | 152 KM przy 10750rpm |
| Moment obrotowy | 103Nm / 10.5 kg fm / 34 kg.ft przy 9000rpm |
Układ napędowy
| Sprzęgło | 5-Spring Wet Type |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | # 525 Łańcuch, 108 links |
Podwozie
| Rama | Twin-spar extruded aluminiowa frame with a pivotless Wahacz design utilizing a cast aluminiowa bracket attached to the Wahacz pivots. |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Widelec odwrócony USD fork with stepless napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia adjustment |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link with z amortyzatorem gazowym H.M.A.S. damper featuring 13-step napięcie wstępne and stepless tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping adjustment |
| Hamulce przednie | 2x 330 mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1400 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 815 mm. |
| Masa | 194kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L |
| Prędkość maks. | 283km/h / 176 mph |
Pozostałe dane
| Engine oil | Synthetic, 10W/50 |
|---|---|
| Układ wydechowy | Stainless steel, 4 into 2 into 1 |
| Spark Plug | Denso, IUK27D |
| Gear Ratio | 1st 2.73 / 2nd 2.00 / 3rd 1.60 / 4th 1.37 / 5th 1.23 / 6th 1.13:1 |
| Prześwit | 130 mm. |
| Average Consumption | 5.8 l/100 km / 17.2 km/l / 40.5 mpg |
| Standing ¼ mile | 10.4 sec / 214 km/h / 133 mph |
| Prędkość maksymalna | 283km/h / 176 mph |
| Kolory | Andes, Blue Metallic (with red and white)Black (with gunpowder matte black)Lapis Blue Metallic (with yellow and white) |
| Road Test | Supetbke Group Test 2000 |