Honda CBX 1000
Honda CBX 1000 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1047 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Sześciocylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 105 KM / 76.6 k, W przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 71.8 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 272.1 kg.
Lata produkcji
1979
Pojemność
1047 ccm
Moc maksymalna
105 KM / 76.6 k, W przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
71.8 Nm przy 6500 obr./min
Masa
272.1 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Sześciocylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda CBX 1000 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1979 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Sześciocylindrowy. DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1047 ccm |
| Średnica x skok | 64.5 x 53.4 mm |
| Stopień sprężania | 9.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 6x 28mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105 KM / 76.6 k, W przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 71.8 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wetplateclutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Air assisted fork |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | regulowane dual damping Wahacz |
| Hamulce przednie | 2x 276mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 296mm Tarcza |
| Opona przednia | 3.50 V19 |
| Opona tylna | 4.25 V18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1495 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm |
| Masa | 272.1 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 L |
| Prędkość maks. | 218.8 km/h / 135.9 mph |
Pozostałe dane
| Max Power Rear Tyre | 85 KM przy 9000 obr./min |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st12.902nd9.263rd7.354th6.355th5.49 |
| Front Wheel | 3.50 x 19 |
| Rear Wheel | 4.25 x 18 |
| Prześwit | 150 mm. |
| Consumption Average | 39.2 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | - / 40.8m |
| Standing¼Mile | 11.9 sec / 185.3 km/h |
| Prędkość maksymalna | 218.8 km/h / 135.9 mph |
| Reviews | Road tests |