Honda RC51SP1
Honda RC51SP1 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 996 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin) cylinder, DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 136 KM / 100 k, W przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 10.7 kgf-m / 105 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 196 kg. / 196 kg.
Lata produkcji
2001
Pojemność
996 ccm
Moc maksymalna
136 KM / 100 k, W przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
10.7 kgf-m / 105 Nm przy 8000 obr./min
Masa
196 kg. / 196 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin) cylinder, DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda RC51SP1 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2001 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin) cylinder, DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 996 ccm |
| Średnica x skok | 100 x 63.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa, PGM-FI with two injectors per cylinder |
| Układ zapłonowy | sterowany komputerowo cyfrowy tranzystorowy |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 136 KM / 100 k, W przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 10.7 kgf-m / 105 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | hydrauliczna clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm inverted cartridge-type fork with regulowane napięcie wstępne sprężyny, and tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping, |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link with z amortyzatorem gazowym integrated remote reservoir damper offering regulowane napięcie wstępne, and tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping, |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/50 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1409mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 813 mm / 32.0 jn |
| Masa | 196 kg. / 196 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 3.8 gal |
| Prędkość maks. | 275 km/h |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 17.5 km/lit |
|---|---|
| Standing¼Mile | 10.7 sec / 210 mph |
| Prędkość maksymalna | 275 km/h |
| Road Test | Superbike 2000 |