Honda VF 1000F
Honda VF 1000F to motocykl drogowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 122 KM / 91 k, W przy 10, 000rpm. Maksymalny moment obrotowy: 89.4 Nm przy 8000rpm. Masa: 261 kg.
Lata produkcji
1985
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
122 KM / 91 k, W przy 10, 000rpm
Moment obrotowy
89.4 Nm przy 8000rpm
Masa
261 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VF 1000F |
|---|---|
| Rok produkcji | 1985 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 77 x 53.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34 mm CV type Gaźniks |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 122 KM / 91 k, W przy 10, 000rpm |
| Moment obrotowy | 89.4 Nm przy 8000rpm |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 41mm air regulowane forks with dual Syntallic bushings, 3-way regulowane tłumienie odbicia damping and TRAC |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Pro-Link with 3-way regulowane tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 276mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 276mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/80 V16 |
| Opona tylna | 140/80 V17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1505 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm |
| Masa | 261 kg |
| Zbiornik paliwa | 23 liters / 22.7 L |
| Prędkość maks. | 241.4 / 150 mph |
Pozostałe dane
| Prześwit | 135 mm |
|---|---|
| Consumption Average | 36 mpg |
| Prędkość maksymalna | 241.4 / 150 mph |
| Road Test | Bike Group Test, Cycle Magazine, Honda VF1000-II vs Moto Guzzi Spada II |