Honda VF 1000R
Honda VF 1000R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 130 KM / 94.8 k, W przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 92.2 Nm / 8.8 kg-m / 63.7 ft-lb przy 8000 obr./min. Masa: 236 kg.
Lata produkcji
1986
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
130 KM / 94.8 k, W przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
92.2 Nm / 8.8 kg-m / 63.7 ft-lb przy 8000 obr./min
Masa
236 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VF 1000R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1986 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 77 x 53.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34mm CV type Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Inductive magnetically triggered |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 130 KM / 94.8 k, W przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 92.2 Nm / 8.8 kg-m / 63.7 ft-lb przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 41mm center-axle with air-assist, 3-way tłumienie odbicia damping, anti-dive valuing |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Air-assist coil-over shock, progressive linkage, three-way tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 285mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 285mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/80 V16 |
| Opona tylna | 140/80 V17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 810 mm |
|---|---|
| Masa | 236 kg |
| Zbiornik paliwa | 23 liters (4.5L) |
| Prędkość maks. | 149.0 mph |
Pozostałe dane
| Prześwit | 135 mm |
|---|---|
| Consumption Average | 36 mpg |
| Standing¼Mile | 10.8 sec / 124.4 mp/h |
| Prędkość maksymalna | 149.0 mph |
| Road Test | Motosprint Group Test 1985Bike magazine |