Honda VF 500F Interceptor
Honda VF 500F Interceptor to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 70 KM / 51 k, W przy 11500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 43 Nm / 4.2 kgf-m przy 10500 obr./min. Masa: 20 kg.
Lata produkcji
1985
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
70 KM / 51 k, W przy 11500 obr./min
Moment obrotowy
43 Nm / 4.2 kgf-m przy 10500 obr./min
Masa
20 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VF 500F Interceptor |
|---|---|
| Rok produkcji | 1985 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 60.4 x 44 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 32 mm CV |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 70 KM / 51 k, W przy 11500 obr./min |
| Moment obrotowy | 43 Nm / 4.2 kgf-m przy 10500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multiple plate coil springs |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama podwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Air assisted 37mm forks |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link air assisted 4-way regulowane tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 255mm Tarczas 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 255mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-16 |
| Opona tylna | 110/90-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1420 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 20 kg |
| Zbiornik paliwa | 17 liters / 17.0 L |
| Prędkość maks. | 206 km/h /128 mph |
Pozostałe dane
| Standing¼Mile | 12.6 sec / 102 mph |
|---|---|
| Prędkość maksymalna | 206 km/h /128 mph |
| Road Test | Cycle Magazine 1984 |