Honda VF 750F Interceptor V45
Honda VF 750F Interceptor V45 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 86 KM przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 62.7 Nm / 6.4 kgf-m / 62.8 Nm przy 7500 obr./min. Masa: 248 kg.
Lata produkcji
1983
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
86 KM przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
62.7 Nm / 6.4 kgf-m / 62.8 Nm przy 7500 obr./min
Masa
248 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VF 750F Interceptor V45 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 70 х 48.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 30mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 86 KM przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 62.7 Nm / 6.4 kgf-m / 62.8 Nm przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe, with one-way overrun clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | #530 O-ring Łańcuch (5/8-inch. Pitch, 3/8-inch width); 2.588:1 (44/17) ratio |
Podwozie
| Rama | Box section and round mild steel tubing, double front downtubes |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Showa air spring, 39mm stanchion tube diameter, 3 position regulowane tłumienie odbicia damping, brake-actuated hydrauliczna antidive |
| Zawieszenie tylne | Single Showa air-spring shock, 4-way regulowane tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 270 mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 288mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/80-16 |
| Opona tylna | 130/80-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1514 mm to 1544 mm to 61.3 in |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 820 mm |
| Masa | 248 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 Liters / 18.9 L |
| Prędkość maks. | 216 km/h / 134 mph |
Pozostałe dane
| Charging System | 12-Volt 300 watt alternator, voltage regulator / rectifier, 14 ampere-hour battery |
|---|---|
| Primary Drive | Straight-cut gears; 2.588:1 ratio |
| Gear Ratio | 1st 2.733 15.222 5.02 2nd 1.895 10.555 7.24 3rd 1.500 8.355 9.15 4th 1.240 6.907 11.07 5th 1.074 5.982 12.78 |
| Prześwit | 155 mm |
| Standing¼Mile | 11.9 sec / 180 km/h / 112 mph |
| Prędkość maksymalna | 216 km/h / 134 mph |
| Road Test | Cycle Magazine 1983 |