Honda VFR 400R
Honda VFR 400R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 399 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 59.hp / 43.1 k, W przy 12800 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 39 Nm / 4.0 kgf-m / 39.0 Nm przy 10000 obr./min. Masa: 165 kg.
Lata produkcji
1990
Pojemność
399 ccm
Moc maksymalna
59.hp / 43.1 k, W przy 12800 obr./min
Moment obrotowy
39 Nm / 4.0 kgf-m / 39.0 Nm przy 10000 obr./min
Masa
165 kg
Typ silnika
Czterosuw 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VFR 400R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1990 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 399 ccm |
| Średnica x skok | 55 x 42 mm |
| Stopień sprężania | 11.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digitalized full transistor ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 59.hp / 43.1 k, W przy 12800 obr./min |
| Moment obrotowy | 39 Nm / 4.0 kgf-m / 39.0 Nm przy 10000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Twin-spar aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm widelec odwrócony USDs: napięcie wstępne and tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Rising-rate Amortyzator centralny: pre-load and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 269mm 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Pojedyncza tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90 R16 |
| Opona tylna | 140/60 R18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1345 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 870 mm |
| Masa | 165 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L / 4.0 gal |
| Prędkość maks. | 219 km/h / 136 mph |
Pozostałe dane
| Valve Clearance | Intake - 0.15 mm / Exhaust 0.24 |
|---|---|
| Engine Oil | SAE 10W-40 |
| Pojemność oleju | 2.4 L |
| Spark Plug | NGK ER9EH |
| Rev Redline | 13000rpm |
| Fork Oil Per Rod | 390 ml / SAE 7, 5W |
| Consumption average | 42 mpg |
| Standing¼Mile | 12.6 sec / 175 km/h / 109 mph |
| Prędkość maksymalna | 219 km/h / 136 mph |