Honda VFR 750F
Honda VFR 750F to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 106 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 66 Nm / 6.7kgf-m / 48.7 ft-lb przy 7500 obr./min. Masa: 230 kg.
Lata produkcji
1985
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
106 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
66 Nm / 6.7kgf-m / 48.7 ft-lb przy 7500 obr./min
Masa
230 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VFR 750F |
|---|---|
| Rok produkcji | 1985 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 70 x 48.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34mm Keihin VD |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 106 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 66 Nm / 6.7kgf-m / 48.7 ft-lb przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | 41mm air assisted Widelec teleskopowy |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Pro-Link regulowane napięcie wstępne shock |
| Hamulce przednie | 2x 296 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 256mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 110/90 V16 |
| Opona tylna | 130/80 V18 |
Wymiary i masa
| Masa | 230 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L |
| Prędkość maks. | 237 km/h 147 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 5.3 L/100 km / 18.6 km/l / 44 US mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 11.6 sec / 192 km/h / 119 mph |
| Prędkość maksymalna | 237 km/h 147 mph |