Honda VFR 750F-G
Honda VFR 750F-G to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, napędzany zębatkami DOHC with rocker arm, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 106 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 66 Nm / 6.7kgf-m / 48.7 ft-lb przy 7500 obr./min. Masa: 222 kg.
Lata produkcji
1986
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
106 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
66 Nm / 6.7kgf-m / 48.7 ft-lb przy 7500 obr./min
Masa
222 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, napędzany zębatkami DOHC with rocker arm, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VFR 750F-G |
|---|---|
| Rok produkcji | 1986 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, napędzany zębatkami DOHC with rocker arm, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 70 x 48.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 34.5mm Keihin VD Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 106 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 66 Nm / 6.7kgf-m / 48.7 ft-lb przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet Wielotarczowe |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa twin-spar frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 37mm Showa air assisted Widelec teleskopowy with TRAC Anti-Dive |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link regulowane for napięcie wstępne only with remote adjuster |
| Hamulce przednie | 2x 276mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 256mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 110/90 V16 |
| Opona tylna | 130/80 V18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1475 mm |
|---|---|
| Masa | 222 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 L |
| Prędkość maks. | 237 km/h / 147 mph |
Pozostałe dane
| Primary Reduction | 1.9393 (63/33) |
|---|---|
| Final Reduction | 2.8125 (45/16) |
| Gear Ratios | 1st 2.8461 (37/13) 2nd 2.0625 (33/16) 3rd 1.6315 (31/19) 4th 1.3333 (28/21) 5th 1.1538 (30/26) 6th 1.0357 (29/28) |
| Consumption Average | 5.3 L/100 km / 18.6 km/l / 44 US mpg |
| Standing ¼ Mile | 11.6 sec / 192 km/h / 119 mph |
| Prędkość maksymalna | 237 km/h / 147 mph |