Honda VFR 750F-L
Honda VFR 750F-L to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 102 KM przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 76.5 Nm / 7.8 kgf-m / 76.5 Nm przy 8500 obr./min. Masa: 236 kg.
Lata produkcji
1990
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
102 KM przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
76.5 Nm / 7.8 kgf-m / 76.5 Nm przy 8500 obr./min
Masa
236 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VFR 750F-L |
|---|---|
| Rok produkcji | 1990 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°V-Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 70 x 48.6 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4 x 36 mm Keihin CV Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digitalized full transistor ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 102 KM przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 76.5 Nm / 7.8 kgf-m / 76.5 Nm przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multiple Tarczas, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów Stałe zazębienie |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Twin-spar aluminiowa kratownicowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41 mm, Showacartridgeforks, no external adjustment |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link single sided Wahacz, regulowane napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2x 296mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 256mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 VR17 |
| Opona tylna | 170/60 VR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1470 mm |
|---|---|
| Masa | 236 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L / 5.0 gal |
| Prędkość maks. | 239.4 km/h /148.8 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK CR8EH9 or ND U24FER9 |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 88.2 KM przy 9800 obr./min) |
| Primary Reduction | 1.939 (64/33) |
| Final Reduction | (sprockets) 2.6875 (43/16) |
| Gear Ratio | 1st 2.8461 (37/13)2nd 2.0625 (33/16)3rd 1.6315 (31/19)4th 1.3333 (28/21)5th 1.1538 (30/26)6th 1.0357 (29/28):1 |
| Front Wheel | 17 x 3.5 in |
| Rear Wheel | 17 x 3.5 in |
| Prześwit | 130 mm |
| Reserve | 3.5 L / 0.92 gal |
| Consumption Average | 6.7 L/100/km / 15.0 km/l / 35.2 mpg |
| Braking 60 km/h / 37 mph - 0 | 13.6 m / 44.6 ft |
| Braking 100 km/h / 62 mph - 0 | 36.9 m / 121 ft |
| Standing¼Mile | 11.2 sec / 193.7 km/h / 120.4 mph |
| Prędkość maksymalna | 239.4 km/h /148.8 mph |
| Reviews | HONDA VFR INTERCEPTOR HISTORY/VFR INFO |
| Road Test | Motosprint 1990 |