Honda VT 250F
Honda VT 250F to motocykl cruiser o pojemności skokowej 248 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 35 KM / 25.5 k, W przy 11000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 21.5 Nm przy 10000 obr./min.
Lata produkcji
1983
Pojemność
248 ccm
Moc maksymalna
35 KM / 25.5 k, W przy 11000 obr./min
Moment obrotowy
21.5 Nm przy 10000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VT 250F |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 248 ccm |
| Średnica x skok | 60 x 44.1 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 2x 32mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Transistorized |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 35 KM / 25.5 k, W przy 11000 obr./min |
| Moment obrotowy | 21.5 Nm przy 10000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch 520 O-ring |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Air assisted Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Pro-Link air assisted Amortyzator centralny |
| Hamulce przednie | Pojedyncza tarcza |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 100/90-16 54S |
| Opona tylna | 110/80-18 58S |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1385 mm |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 12 L |
| Prędkość maks. | 160 km/h / 100 mph |
Pozostałe dane
| Model | Honda VT 250F |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.562 (41/16) 2nd 1.850 (37/20) 3rd 1.478 (34/23) 4th 1.240 (31/25) 5th 1.074 (29/27) 6th 0.965 (28/29) |
| Sprocket | Front 14T - Rear 45T |
| Final Reduction Ratio | 3.214 |
| Dry-Weight | 149 kg |
| Standing¼Mile | 15.3 sec / 83 mph |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h / 100 mph |