Honda VTR 1000FFirestorm
Honda VTR 1000FFirestorm to motocykl drogowy o pojemności skokowej 996 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 110 KM / 80.2 k, W przy 9000 obr./min (rear tyre 103.1 KM przy 8700 obr./min). Maksymalny moment obrotowy: 97Nm przy 7000 obr./min. Masa: 192 kg.
Lata produkcji
1998
Pojemność
996 ccm
Moc maksymalna
110 KM / 80.2 k, W przy 9000 obr./min (rear tyre 103.1 KM przy 8700 obr./min)
Moment obrotowy
97Nm przy 7000 obr./min
Masa
192 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda VTR 1000FFirestorm |
|---|---|
| Rok produkcji | 1998 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 996 ccm |
| Średnica x skok | 98 X 66 mm |
| Stopień sprężania | 9.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 2x 48mm Keihin CV |
| Układ zapłonowy | sterowany komputerowo digital |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 110 KM / 80.2 k, W przy 9000 obr./min (rear tyre 103.1 KM przy 8700 obr./min) |
| Moment obrotowy | 97Nm przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | hydrauliczna clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | aluminiowa, dwubelkowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm H.M.A.S. cartridge-type fork with regulowane napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link with napięcie wstępne and tłumienie odbicia damping-regulowane z amortyzatorem gazowym H.M.A.S. damper |
| Hamulce przednie | 2x 296mm Tarczas 6 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1430 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm |
| Masa | 192 kg |
| Zbiornik paliwa | 15.8 Liters / 15.9 L |
| Prędkość maks. | 248.3 km/h / 154.2 mph |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK, DPR9EVX-9 |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 103.1 KM przy 8700 obr./min |
| Wet-Weight | 209 kg |
| Consumption Average | 17.2 km/lit |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 12.7 m / 37.6 m |
| Standing¼Mile | 10.9 sec / 204.8 km/h |
| Prędkość maksymalna | 248.3 km/h / 154.2 mph |
| Road Tests | Motoplus 1997Motosprint 1997 |