Honda XL 230
Honda XL 230 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 223 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy. Moc maksymalna wynosi 18 KM / 13.4 k, W przy 7500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 1.9 kgf-m przy 6000 obr./min. Masa: 120 kg.
Lata produkcji
2002-
Pojemność
223 ccm
Moc maksymalna
18 KM / 13.4 k, W przy 7500 obr./min
Moment obrotowy
1.9 kgf-m przy 6000 obr./min
Masa
120 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda XL 230 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2002- |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy |
|---|---|
| Pojemność | 223 ccm |
| Średnica x skok | 65.5 × 66.2 mm |
| Stopień sprężania | 9.0:1 |
| Układ chłodzenia | Aircooled |
| Układ zasilania | VE3AE |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Moc maksymalna | 18 KM / 13.4 k, W przy 7500 obr./min |
| Moment obrotowy | 1.9 kgf-m przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet-type, Multi-plate coil spring |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swinging arm |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 2.75 -21 |
| Opona tylna | 120/80-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1305 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 120 kg |
| Zbiornik paliwa | 8.7 L |
Pozostałe dane
| Gear Tatio | 1st 2.769 2nd 1.722 3rd 1.263 4th 0.960 5th 0.814 |
|---|---|
| Prześwit | 225 mm |