Honda XL 500S
Honda XL 500S to motocykl drogowy o pojemności skokowej 497 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC. 4 valve per cylinder. Moc maksymalna wynosi 32 KM przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 3.8 kgf-m przy 5000 obr./min.
Lata produkcji
1981
Pojemność
497 ccm
Moc maksymalna
32 KM przy 6500 obr./min
Moment obrotowy
3.8 kgf-m przy 5000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC. 4 valve per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda XL 500S |
|---|---|
| Rok produkcji | 1981 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, SOHC. 4 valve per cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 497 ccm |
| Średnica x skok | 89 x 80 mm |
| Stopień sprężania | 8.6:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Single 32mm keihin CV |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 32 KM przy 6500 obr./min |
| Moment obrotowy | 3.8 kgf-m przy 5000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Leading axle coil spring forks |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Swing arm two dampers. regulowane for napięcie wstępne. |
| Hamulce przednie | 140mm Bęben |
| Hamulce tylne | 130mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00-23 |
| Opona tylna | 4.60-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1420 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 879 mm |
| Zbiornik paliwa | 9.8 L / 2.6 gal |
| Prędkość maks. | 146.5 km/h |
Pozostałe dane
| Dry-Weight | 135 Kg/ 135 kg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 15.0 sec / 135.5 km/h |
| Prędkość maksymalna | 146.5 km/h |