Honda XR 250L
Honda XR 250L to motocykl drogowy o pojemności skokowej 249 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve. Moc maksymalna wynosi 30 KM / 21.9 k, W przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 24.5 Nm /18.7 ft. lbsprzy 7500 obr./min. Masa: 132 kg.
Lata produkcji
2000-01
Pojemność
249 ccm
Moc maksymalna
30 KM / 21.9 k, W przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
24.5 Nm /18.7 ft. lbsprzy 7500 obr./min
Masa
132 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda XR 250L |
|---|---|
| Rok produkcji | 2000-01 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve |
|---|---|
| Pojemność | 249 ccm |
| Średnica x skok | 73 x 59.5 mm |
| Stopień sprężania | 9.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 30 mm Keihin |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 30 KM / 21.9 k, W przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 24.5 Nm /18.7 ft. lbsprzy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama półpodwójna kołyskowa, single downtube |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm air-regulowane leading-axle Showa cartridge fork with 16-position tłumienie kompresji damping adjustability |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link Showa single shock with napięcie wstępne sprężyny, 20-position tłumienie kompresji and 20-position tłumienie odbicia damping adjustability |
| Hamulce przednie | Single 240 mm Tarcza 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 80/100-21 |
| Opona tylna | 110/100-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1411 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 883 mm |
| Masa | 132 kg |
| Zbiornik paliwa | 9 L / 2.3 gal |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK DPR8z |
|---|---|
| Akumulator | YTX4L-BS -12 volt |
| Gear Ratio | 1st 2.769 : 1 2nd 1.941 : 1 3rd 1.45 : 1 4th 1.13 : 1 5th 0.923 : 1 6th 0.786 : 1 |
| Prześwit | 300 mm |