Honda XR 250R
Honda XR 250R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 249 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve. Moc maksymalna wynosi 30 KM / 21.9 k, W przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 24.5 Nm / 18 ft-lb przy 7500 obr./min. Masa: 108 kg.
Lata produkcji
1981
Pojemność
249 ccm
Moc maksymalna
30 KM / 21.9 k, W przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
24.5 Nm / 18 ft-lb przy 7500 obr./min
Masa
108 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda XR 250R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1981 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve |
|---|---|
| Pojemność | 249 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 57.8 mm |
| Stopień sprężania | 10.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 30.5 mm piston valve Keihin |
| Układ zapłonowy | Capasitor-Tarczaharge |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 30 KM / 21.9 k, W przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 24.5 Nm / 18 ft-lb przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, four friction Tarczas |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, #520 x 106 |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Leading axel air spring 38mm forks |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Pro-Link Kayaba damper adjustment for napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | Bęben |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 3.00-21 |
| Opona tylna | 5.10-17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 945 mm |
|---|---|
| Masa | 108 kg |
| Zbiornik paliwa | 9.8 L |
Pozostałe dane
| Spark Plug | D&EA, Plug gap .028 |
|---|---|
| Sprockets | Front 13 TRear 53 T |
| Prześwit | 320 mm |