Honda XR 250R
Honda XR 250R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 249 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve, RFVC (Zaciski radialne Four Valve Combustion Chamber). Moc maksymalna wynosi 30 KM / 21.9 k, W przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 24.5 Nm przy 7000 obr./min. Masa: 112 kg.
Lata produkcji
1985
Pojemność
249 ccm
Moc maksymalna
30 KM / 21.9 k, W przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
24.5 Nm przy 7000 obr./min
Masa
112 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve, RFVC (Zaciski radialne Four Valve Combustion Chamber)
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda XR 250R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1985 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy SOHC, 4 valve, RFVC (Zaciski radialne Four Valve Combustion Chamber) |
|---|---|
| Pojemność | 249 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 56.5 mm |
| Stopień sprężania | 10.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 21mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 30 KM / 21.9 k, W przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 24.5 Nm przy 7000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Leading axel air spring 37mm forks |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Pro-Link Kayaba damper adjustment for napięcie wstępne sprężyny and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | Single 240mm Tarcza 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Bęben |
| Opona przednia | 80/100-21 |
| Opona tylna | 110/90-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1365 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 905 mm |
| Masa | 112 kg |
| Zbiornik paliwa | 9 L / 2.4 gal |
Pozostałe dane
| Spark Plug | NGK DPR 9Z |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.769 2nd 1.882 3rd 1.380 4th 1.083 5th 0.923 6th 0.814 |
| Wheels | aluminiowa rim wire spoke |
| Prześwit | 315 mm |
| Road Test | Cycle Magazine 1984Enduro Group Test |