Honda XR 400R
Honda XR 400R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 397 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, Silent multi-link napędzany łańcuchem SOHC with rocker arms, 4 valve. Moc maksymalna wynosi 34.3 KM / 24.8 k, W przy 7000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 33 Nm przy 5500 obr./min. Masa: 125 kg.
Lata produkcji
2001
Pojemność
397 ccm
Moc maksymalna
34.3 KM / 24.8 k, W przy 7000 obr./min
Moment obrotowy
33 Nm przy 5500 obr./min
Masa
125 kg
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, Silent multi-link napędzany łańcuchem SOHC with rocker arms, 4 valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Honda XR 400R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2001 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, Silent multi-link napędzany łańcuchem SOHC with rocker arms, 4 valve |
|---|---|
| Pojemność | 397 ccm |
| Średnica x skok | 85 x 70 mm |
| Stopień sprężania | 9.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Gaźnik (Gaźnik) type: Piston valve Throttle Bore: 38 mm (1.5 in) |
| Układ zapłonowy | Solid state CDI with electronic advance |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 34.3 KM / 24.8 k, W przy 7000 obr./min |
| Moment obrotowy | 33 Nm przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama półpodwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43 mm leading-axle Showa cartridge fork with 18-position tłumienie kompresji and 12-position tłumienie odbicia damping adjustability |
| Zawieszenie tylne | Pro-Link Showa single shock with spring napięcie wstępne, 16-position tłumienie kompresji and 16-position tłumienie odbicia damping adjustability |
| Hamulce przednie | Single 256 mm Tarcza 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 220 mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 80/100-21 |
| Opona tylna | 110/100-18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1425 mm |
|---|---|
| Masa | 125 kg |
| Zbiornik paliwa | 9.5 L |
| Prędkość maks. | 137 km/h / 85 mph |
Pozostałe dane
| Oil Pump Type | Trochoid |
|---|---|
| Primary Reduction | 2.826 (65/23) |
| Final Reduction | 3.000 (45/15) *Note - Gearing varies from country to country. Some have 40/15 as Standardowe. |
| Gear Ratio | 1st: 2.615 (34/13) 2nd: 1.842 (35/19) 3rd: 1.400 (28/20) 4th: 1.120 (28/25) 5th: 0.926 (25/27)) |
| Gearshift PatternGearshift Pattern | Left operated return system 1 - N - 2 - 3 - 4 - 5 |
| Caster Angle | 25° |
| SeatHeight | 930mm |
| Prześwit | 310 mm |
| Standing¼Mile | 14.8 sec / 132 km/h |
| Prędkość maksymalna | 137 km/h / 85 mph |
| Road Test | Tutomoto 1996 |